نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چطوری استفاده از گوشی رو ترک کنم؟

2244
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43320
    تشکـر
    10
    تشکر شده 16 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy چطوری استفاده از گوشی رو ترک کنم؟

سلام
    من از گوشی استفاده ی زیادی میکنم ،24ساعته گوشی دستمه،حتی زمانی که میخواستم درس بخونم گوشیم باید دستم بود ،میخوام کلا گوشی رو ترک کنم،ب نظرتون چیکار کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : چطوری استفاده از گوشی رو ترک کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Roy نمایش پست ها
    سلام
    من از گوشی استفاده ی زیادی میکنم ،24ساعته گوشی دستمه،حتی زمانی که میخواستم درس بخونم گوشیم باید دستم بود ،میخوام کلا گوشی رو ترک کنم،ب نظرتون چیکار کنم ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

از گوشی استفاده کردن با گوشی به دست بودن دوتا مسئله متفاوته
    آیا شما عادت داری گوشی در دسترس شما باشه یا اینکه عادت داری وقتت رو با گشتن توی گوشی و نت و.....بگذرونی ؟
    اگر فقط گوشی رو دوست دارین در دسترس باشه خب طبیعیه و این برای اکثریت صادق هس
    اما اگر طوری هستین که حتی حین درس خوندن یه چشم به کتاب دارین یه چشم به صفحه گوشی اینجاست که ایجاد مشکل میکنه !
    و ترک این عادت سخته اما غیر ممکن نیست
    برای مثال سعی کن سرگرمیتون رو از گوشی به سمت کارهایی دیگه وفعالیت های دیگه مث نقاشی کردن و.......سوق بدین
    درنهایت اینو مد نظر داشته باش اگر یک مدت ساعت دستت کنی بهش عادت میکنی ودرصورتی که از دستت دربیارن انگار یه چیزی گم کردی اما بعد یه مدت عادت میکنی به نبودن ساعت
    ترک عادت به گوشی هم همین طوره اولش سخته اولش حس کنجکاوی عمهی تحریکت میکنه اما درنهایت بعد دوهفته میوفتی توی سراشیبی و برات آسون میشه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43320
    تشکـر
    10
    تشکر شده 16 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    سعی کردم فکر خودمو مشغول کلاس های مختلف بکنم ولی حتی تو کلاس ها گوشی دستمه و اصلا حواسم ب کلاسم نیست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    البته اگر اطلاعات بیشتری درباره خودتان میدادید، اینکه چند سال دارید و استفاده از گوشی تا چه اندازه بر زندگی شما تاثیر منفی گذاشته و چگونه و تا چه حدی کارکردهای شما را با اختلال روبرو کرده است، خیلی بهتر بود.
    اما به طور کلی اینکه به چیزی که عادت کرده اید به یکباره بخواهید آن را به یکباره کلا کنار بگذارید در عمل نه شدنی است و نه شیوه درستی محسوب می شود.
    اگر استفاده مداوم از گوشی را یک عادت نادرست بدانیم می توانی آن را با عادت درست جایگزین کنیم.
    در ابتدا بهتر است ببینید چه فعالیتهایی را با گوشی خودتان انجام می دهید و آیا انجام این کارها همگی در حوزه تفریح و سرگرمی قرار می گیرند یا کارکردهای دیگری هم برایتان دارند.
    به عنوان مثال در این وضعیت قرنطینه که بیشتر زمان را در خانه هستیم و نمی توانیم با دوستان و آشنایان در تماس باشیم ممکن است با استفاده از گوشی های هوشمند برای برقراری روابط مجازی با دوستان هم استفاده کنیم.
    نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که مسئولیتها و یا کارهایی که در طی روز باید انجام دهید را لیست کنید تا بدانید چه کارهایی هستند و بعد آنها را از نظر ضرورت و اهمیت اولویت بندی کنید.
    همانطور که می دانید کارهایی که هم ضرورت دارند یعنی باید سریعتر انجام شوند و هم اهمیت دارند و انجام آنها مهم محسوب می شود، بیشترین اولویت را دارند.
    در مقابل کارها و فعالیتهایی که ضرورت ندارند و از نظر اهمیت هم جایگاه خاصی ندارند از اولویت کمتری برخوردارند.
    میزان اهمیت هم به خودتان، نیازهایتان، اهدافتان، وظایفتان (مانند درس خواندن) و خواسته هایان بر می گردد.
    به عنوان مثال اگر امتحانی در پیش داشته باشید درس خواندن برای امتحان هم ضروری است و هم مهم بنابراین در اولین اولویت قرار می گیرد.
    اما بازی و سرگرمی اگرچه مهم هست (چون یکی از نیازهای اساسی هر فردی محسوب می شود) ولی ضرورت ندارد.
    به این ترتیب کارها و فعالیتهای روزانه تان را اولویت بندی کرده و بر مبنای این اولویت بندی برای هر دام برنامه ریزی کنید.
    استفاده از گوشی به منظور انجام فعالیت خاص (برقراری ارتباطات و یا تفریح) می تواند تایمی داشته باشد.
    پیشنهاد می شود در ابتدا یک ارزیابی انجام دهید ببینید در طول روز در حال حاضر چه میزان زمان را برای چه کار و فعالیتی صرف می کنید و همین استفاده از گوشی چند ساعت از روز را به خودش اختصاص می دهد.
    بعد از انجام اولویت بندی با آنچه اکنون انجام می دهید مقایسه کنید و ببینید اکنون در چه وضعیتی قرار دارید.
    بهتر است در این مقایسه و برای آغاز کار اگر این فاصله خیلی زیاد است، یکهو آن را کم نکنید و به مرور آن را کاهش دهید.
    در این زمینه برای دریافت راهنمایی دقیقتر و گام به گام می توانید از مشاوره تلفنی هم استفاده کنید.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46091
    تشکـر
    42
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بیشتر برای چی از گوشی استفاده میکنی؟ اینستا؟
    بهترین راه، اون برنامه رو یه مدت از گوشیت حذف کن.
    چون در هر صورت ایجاد حواس پرتی میکنه و نمیتونی رو درس خوندنت تمرکز کنی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)